Pikat e zeza largohen në pesë minuta me këtë maskë

Pikat e zeza largohen në pesë minuta me këtë maskë

Pikat e zeza nuk janë të dëmshme për lëkurën, por shumica që i kanë ndihen keq prej tyre.

Këto pika shfaqen kryesisht për shkak të problemeve hormonale, lëkurës së yndyrshme ose edhe problemeve të tjera me lëkuren. Por, për fat të mirë ekziston një mënyrë natyrale për t’i eliminuar këto pika.

Ekziston një maskë e thjeshtë dhe efektive që mund ta bëni edhe në shtëpi, për të cilën ju duhen vetëm dy përbërës: gjysmë limoni dhe pak mjaltë.

Mënyra se si ta përgatitni:

Ndajeni gjysmën e limonit në dy gjysma të tjera dhe shtoni mjaltë në të dyja pjesët. Pastrojeni fytyrën tuaj mirë, më pas fërkoni fytyrën tuaj me limon dhe mjaltë në zonën ku I keni pikat. Pas 5 ose 7 minutave, lajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Kjo maskë përveç që ju ndihmon në “luftimin” e këtyre pikave, ndihmon edhe të keni lëkurë më të butë dhe të pastër./21Media

Image result for mask for face with lemon and honey