Zinedine Zidane beson se Karim Benzema dhe pjesa tjetër e skuadrës së Real Madrid-it të gjithë e meritojnë të fitojnë Topin e Artë të këtij viti.

Sulmuesi francez është emëruar si njëri nga favoritët për Topin e Artë të këtij viti, pas golave të shumtë në kampionatin elitar spanjoll, megjithëse menaxheri i tij beson se ai është vetëm njëri nga shumë prej tyre që meritojnë ta fitojnë çmimin.

Karim nuk është vetëm këtë vit, ai ka bërë shumë mirë për shumë vite. Topin e Artë e fiton vetëm një, dhe të gjithë mund të komentojnë, por për mua të gjithë lojtarët e mi e meritojnë atë”, përfundoi Zidane.