Frank de Boer ka marrë një ofertë për të zëvendësuar Sam Allardyce si trajner i Crystal Palace, raporton Guardian

Frank de Boer ka marrë një ofertë për të zëvendësuar Sam Allardyce si trajner i Crystal Palace, raporton Guardian

De Boer ishte më herët në krye të Ajax dhe pati një qëndrim të pasuksesshëm në Inter në fillim të sezonit të kaluar,

Mauricio Pellegrino ishte një kandidat impresiv, por është vendosur që të zëvendësojë Claude Puel në Southampton, derisa ish-trajneri i Saint-Etienne Christophe Galtier po ashtu ishte pranë kalimit në skuadrën angelze./21Media