Në serial aktori vdiq tragjëkisht në një aksident

Në serial aktori vdiq tragjëkisht në një aksident

Yigit Kagan Yazici edhe pse ende i vogël në moshë gëzon një famë të madhe në disa vende të botës.

Aktori më  i njohur u bë me rolin e tij të “Mertit” në serialin “Mos ma lësho dorën”, i cili për publikun kosovarë transmetohet në ekranin e RTV21.

12 vjeçari në rolin e tij si “Merti” vdiq tragjëkisht në një aksident, shkruan rtv21.tv

Mirëpo, aktori në jetën reale vazhdon të jetojë, dhe kohën e tij po e kalon në palestër duke luajtur basketboll si dhe duke bërë joga.


Në jetën e përditshme aktori ka një familje shumë të lumtur. Prindërit e tij janë Yigiti dhe Zeynepia, të cilët e admirojnë aktrimin e birit të tyre pavarësisht se ai filloi në moshë të re, shkruan rtv21.tv

“Mos ma lësho dorën” transmetohet nga e hëna në të premtën duke filluar nga ora 20:00./21Media