Detaje rreth Ikbalit aktores turke që fitoi simpatinë e shqiptarëve 

Detaje rreth Ikbalit aktores turke që fitoi simpatinë e shqiptarëve 

Gül Onat është njëra ndër aktoret që ka mbetur në mendjen e shikuesve që kanë përcjell serialin “Lale Devri”, shkruan rtv21.tv

Në serial ajo është e njohur si Ikbali gruaja e Necip e cila me karakterin që ka luajtur ka fituar simpatinë e shumë shikuesve.

Gul Onat e cila jeton në Ankara të Turqisë, ka një djalë Onat nga martesa me Mehmet Birkiye.

Por si duket ajo tani në moshën 63 dhe sa ka ndryshuar që nga transmetimi i Serialit shikoni fotografitë e mëposhtme.

Ndryshme Ikbali pas serialit Lale Devri ka vazhduar punën në projekte të tjera kinematografike si Hangimiz Sevmedik, Köstebekgiller: Perili Orman, Kaderimin Yazıldığı Gün, Yer Gök Aşk./21Media