Ja si mund t’i përdorni të bardhat e vezëve për flokët

Vezët kanë shumë proteina, kështu që ngrënia e vezëve rregullisht mund t’i mbajë flokët tuaj të shëndetshëm.
Përdorimi i vezëve si maskë mund të ndihmojë gjithashtu në parandalimin e rënies së flokëve dhe thyerjes së flokëve, riparon flokët e dëmtuar dhe nxit rritjen.
Mund të aplikoni të bardhat e vezëve në flokët tuaj vetëm ose në kombinim me përbërës të tjerë.
Merrni 2 vezë. Ndani të bardhat e vezëve nga të verdhat, do t’ju duhen vetëm të bardhat. Shtoni 2 lugë vaj kokosi. Përziejini të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në flokë të lagur.
Mbajeni maskën për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë./21Media

Back to top button