Largimi i Sanchos nga ekipi i Dortmund

Largimi i Sanchos nga ekipi i Dortmund

Për Jadon Sancho ky do të jetë sezoni i fundit në klubin e Dortmund-it. Këtë e ka pranuar shefi i Dortmund, Hans-Joachim Watzke.

“Me një lojtar si Jadon, që ka talent të madh nuk duhet të pretendosh për të qenë i sinqertë. Nëse ka ndonjë ofertë do t’i tregojmë, ndoshta thotë dua të largohem”, deklaroi ai.

Derisa, Sancho mbetet shumë i kërkuar nga Manchester United dhe Liverpool, mirëpo edhe Real Madrid po shihet si opsion.

Sipas mediave angleze, “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro në afatin dimëror./21Media