Në moshën 50 vjeçare artistja ka vendosur t'i jap fund beqarisë

Në moshën 50 vjeçare artistja ka vendosur t’i jap fund beqarisë

Këngëtarja dhe aktorja e njohur me famë botërore, Jennifer Lopez është fejuar me të dashurin, Alex Rodriguez.

Këtë lajm e ka bërë të ditur i dashuri i artistes, Alex përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social, Instagram.

 

View this post on Instagram

 

she said yes ♥️

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Ajo tha po”, shkroi Rodriguez në mbishkrimin e imazhit ku shihen dyshja duke i mbajtur duart njëri-tjetrit, shkruan rtv21.tv

Çifti më 4 shkurt kremtoi dy vjetorin e lidhjes, kështu duke e shoqëruar me dedikime romantike për njëri-tjetrin.

Së fundmi dyshja kanë publikuar fotografi dhe video nga pushimet që janë duke i kaluar në një vend tropikal në rrjetet e tyre sociale.

 

View this post on Instagram

 

Enjoying a little R&R with my ❤️ . What’s your happy place? On the beach 🏖 ? Or in the snow ⛄️?

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

 

View this post on Instagram

 

Down time 💙⚾️🎥

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Jennifer Lopez, në një intervistë të dhënë për “Harper’s Bazaar”, ishte shprehur që dëshiron të plaket me dikë që është i përkushtuar në lidhje, por që nuk tenton të bëj asgjë me zor, kur ishte pyetur se si po i shkon lidhja me të dashurin.

Image result for jennifer lopez alex rodriguez 2019

Që të dy artistët janë prindër, Jennifer Lopez ka binjakët Max dhe Emme nga martesa e saj me këngëtarin e njohur, Marc Anthony, martesë kjo që përfundoi në vitin 2014. Ndërsa, Rodriguez ka dy vajza, Natashan dhe Ellan nga martesa e tij me Cynthia Scurtis, martesë kjo që mori fund në vitin 2008./21Media