Federata e Futbollit të Gjermanisë e ka konfirmuar sot se trajneri Joachim Low do të largohet nga pozita e tij, pasi të përfundoj kampionati EURO 2020 këtë verë.

Low u emërua si trajner i Kombëtares Gjermane në vitin 2006, dhe i udhëhoqi ata drejt titullit të Kampionit të Botës në vitin 2014.

Gjermani është në udhëheqje të Gjermanisë në 188 ndeshje, duke regjistruar 120 fitore, 37 barazime dhe 31 humbje.