Në vendin e dytë ka qenë Jadon Sancho

Në vendin e dytë ka qenë Jadon Sancho

Sulmuesi i Atletico Madrid, Joao Felix është shpallur lojtari më i mirë në Evropë nën moshën 21 vjeçare, duke e fituar çmimin “The Golden Boy”.

Sezonin e kaluar 20 vjeçari shënoi 18-të gola me Benfica, para se të transferohej në Atletico këtë verë.


Në vendin e dytë ka qenë Jadon Sancho i Borussia Dortmund ndërsa në vendin e tretë mesfushori Kai Havertz i Bayer Leverkusen.

Këtë çmim më herët e kanë fituar emra të njohur si Wayne Rooney, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Sergio Aguero, Paul Pogba, Raheem Sterling dhe Anthony Martial./21Media