Jonida e lumtur që do të jetë pjesë e “Këngës Magjike”

Jonida e lumtur që do të jetë pjesë e “Këngës Magjike”

Festiali i madh i muzikës “Kënga Magjike”, këtë vit ka qëllimin e ndihmës për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Producenti i festivalit, Ardit Gjebrea ka njoftuar se të ardhurat nga festivali do të dedikohen për një familje në Thumanë.

Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi e cila kësaj radhe është pjesë e jurisë ka thënë se është e lumtur që është pjesë e këtij festavili. Ajo ka theksuar se këtë vit më shumë se kurr artistët dhe populli janë më të afët se kurrë.

“Arti eshte Jete dhe jeta ne nje fare menyre eshte art.Plot ngjyra,bardh e zi,me gezim e tragjedi.E pra ne cdo forme arti cdo kush prej nesh gjen vetveten,ka raste kur ngushellohemi e permallohemi por mbi te gjitha frymezohemi.Kjo e fundit vlen me se shumti ne kete kohe ku te gjithe artistet se bashku te tregojne forcen, dashurine dhe te frymezojne kete popull qe mbart kaq shume dhimbje.E pra te kuptojme se jeta eshte e shtrenjte dhe ia vlen ta jetojme ate plot pozitivitet se dite me te mira na presin.Humanizmi tregohet me vepra e jo me fjale.Faleminderit @arditgjebrea @kengamagjikeofficial qe kete vit me shume se kurre artistet dhe populli jane me te afert se kurre.E lumtur qe jam mes jush! #kendojpertendertuar #tegjithebashkemundemi“, ka shkruar ajo në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Arti eshte Jete dhe jeta ne nje fare menyre eshte art.Plot ngjyra,bardh e zi,me gezim e tragjedi.E pra ne cdo forme arti cdo kush prej nesh gjen vetveten,ka raste kur ngushellohemi e permallohemi por mbi te gjitha frymezohemi.Kjo e fundit vlen me se shumti ne kete kohe ku te gjithe artistet se bashku te tregojne forcen, dashurine dhe te frymezojne kete popull qe mbart kaq shume dhimbje.E pra te kuptojme se jeta eshte e shtrenjte dhe ia vlen ta jetojme ate plot pozitivitet se dite me te mira na presin.Humanizmi tregohet me vepra e jo me fjale.Faleminderit @arditgjebrea @kengamagjikeofficial qe kete vit me shume se kurre artistet dhe populli jane me te afert se kurre.E lumtur qe jam mes jush! #kendojpertendertuar #tegjithebashkemundemi

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on

Kujtojmë se, këngëtarja Besa Kokëdhima në shenjë solidarizimi me të prekurit e tërmetit është tërhequr nga kjo garë. Tërmeti që goditi mëngjesin e së martës Shqipërinë la të paktën 50 persona të vdekur dhe mbi 900 të lënduar./21Media