Befason “gruaja me mjekër”

Befason “gruaja me mjekër”

Conchita Wurst u bë e njohur në mbarë botën me pjesëmarrjen në “Eurovision Song Contest 2014”  aty ku doli triumfuese me këngën “Rise Like a Phonix” si një femër me mjekër dhe flokë të gjata.

Jo rrallë herë na ka befasuar me pamjen. Kësaj radhe Wrust ka hequr terësisht flokët.  Në rrjetet sociale ka publikuar fotografi me fustana të ndyrshëm në të cilët duket interesant me veshje femërore.

Më parë Conchita ka deklaruar se asnjëherë nuk ka dashur të bëhet femër. Ajo ka thënë se sa herë i afrohen meshkujt si Conchita, nuk e  tërheqin, duke thënë se ndihet krejtësisht aseksual/e.

Ndryshe Conchita Wurst me pjesëmarrjen e saj në Eurovision ka qenë personazhi më i përfolur i asaj kohe./21Media