E lezetshme si çdoherë

E lezetshme si çdoherë

Me rolin e saj nga seriali “Fate të Kryqëzuara” ajo ka arritur të mbledhë numër të madh të fansave anë e mbanë botës. Fjala është për aktoren e njohur turke, Leyla Tanlar, e cila te njihet si “Xhansu”, shkruan rtv21.tv

Duke qenë se ka numër të madh të fansave në mbarë botën, Leyla aktive po tregohet në rrjete sociale, ku numëron ndjekës të shumtë.

E thjeshtë, mbresëlënëse dhe tejet e bukur, aktorja duket edhe sot, ashtu siç njihet edhe nga roli i “Xhansusë”.

Nga pamjet e shumta që ka publikuar në instagram, ku numëron 1 milion e 100 mijë ndjekës, 21 vjeçarja shihet se nuk ka ndryshuar edhe aq shumë në pamje nga roli që ka lujatur në “Fate të Kryqëzuara”.

Leyla Tanlar është lindur më 13 dhjetor 1997 në Stamboll. Ajo është diplomuar në Liceo Italiano I.M.I. Ajo po studion “departamentin e mediave dhe arteve pamore” në Universitetin Koc. Gjithashtu ajo po studion programin “Arkeologjia dhe Arti i Historisë” në Universitetin Koc.

Ajo filloi karrierën e saj në TV duke iu bashkuar kastit të serialit televiziv “Paramparça” me rolin e “Xhansusë”. Ajo gjithashtu ka marrë pjesë në punëtoritë e aktrimit të Universitetit të Kalifornisë në Los Angeles (UCLA). Së fundmi, ajo ka luajtur në serialin “Mehmed Pushtues” me personazhin “Esleme”./21Media

Imazhe nga përditshmëria e aktores