Drejtori sportiv i Lyonit, Juninho ka thënë se është e mundur që kapiteni i skuadrës Memphis Depay t’i bashkohet Barcelonës para mbyllës së afatit kalimtar veror.

Depay është lidhur shumë me njëri-bashkim me ish-trajnerin e Holandës Ronald Koeman tek gjiganti spanjoll i La Ligas, Barcelona.

“Ai ka edhe 12 muaj në kontratën e tij. Ai ka arritur një marrëveshje me Barcelonën dhe ne nuk mund ta fshehim atë.”, tha Juninho për “Telefoot Chaine”.

“Është e mundur që Memphis të nënshkruajë me Barcelonën të hënën. Por nuk është e qartë. Duke se do të shkojë, por nëse qëndron, do të na ndihmojë shumë.”, përfundoi Juninho.