Janë publikuar tani më edhe formacionet zyrtare të kryendeshjes së kësaj javë në Ligën e Kampionëve ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, e cila zhvillohet në stadiumin “Alianzz Arena”, me fillim nga ora 21:00.

Juventusi i mungon Cristiano Ronaldo për shkak të infektimit me coronavirus, kurse te Barcelona mungon Philippe Coutinho për shkak të lëndimit.

Këto janë formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Demiral, Bonucci, Danilo; Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Dybala, Morata

Barcelona: Neto; Sergi Roberto, Araujo, Lenglet, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Pedri, Messi, Dembelé; Griezmann.