Juventus ka kohë që është vënë në bisedime me Federico Chiesa

Juventus ka kohë që është vënë në bisedime me Federico Chiesa

Do të ketë një betejë të fortë mes Fabio Paratici dhe Beppe Marotta në merkaton e verës, dikur kolegë tek Juventus si drejtor sportiv dhe drejtor teknik, tashmë rivalë me kalimin e Marottas tek Inter.

Juventus ka kohë që është vënë në bisedime me Federico Chiesa për ta veshur bardhezi në fund të këtij sezoni, problem mbetet vetëm Fiorentina që e ka bërë të qartë se kërkon 60-70 milionë euro për të lënë të lirë sulmuesin e tyre.

Gjithsesi “La Gazzetta dello Sport” sot ka bërë me dije se është Inter që po konkurron fort për 21-vjeçarin dhe sipas burimeve të kësaj gazete, drejtori sportiv, Piero Ausilio është takuar me babanë e italianit, ku kanë folur për shanset e kalimit të tij në Milano, me fanellën zikaltër.

Operacioni për afrimin e Chiesa nga Marotta parashikohet të mbyllet për 50 milionë euro, pavarësisht dëshirës së klubit violë për të përfituar më shumë nga kartoni i tij.