Juventus po kërkojnë një zëvendësim për brazilianin Dani Alves, i cili do të largohet nga kampioni italian

Juventus po kërkojnë një zëvendësim për brazilianin Dani Alves, i cili do të largohet nga kampioni italian

Juventus janë duke kërkuar transferimin e mbrojtësit të djathtë nga Manchester United, italianit Matteo Darmian, shkruan rtv21.tv.

Alves ka arritur marrëveshje me Manchester City-n, duke nënshkruar kontratë 2 vjeçare pas vetëm një sezoni tek Zonja e Vjetër, dhe kampionët e Serie A janë duke kërkuar si zëvendësim italianin Darmian, si dhe spanjollin e Arsenal-it Hector Bellerin./21Media