Reali dhe Juve ndeshen në finalen e Ligës së Kampioneve

Reali dhe Juve ndeshen në finalen e Ligës së Kampioneve

Formacionet e mundshme të ekipeve te Juventusit dhe te Real Madridit, mbajtës i titullit, të cilët do të ndeshen në finalen e Ligës së Kampioneve sonte në orën 20:45 në Cardiff, janë:

Juventus: Buffon (kap.) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Khedira, Pjanic, Alex Sandro – Dybala, Higuain, Mandzukic

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (kap.), Marcelo – Modric, Casemiro, Isco, Kroos – Benzema, C. Ronaldo.