Juventusi ka shkarkuar trajnerin Maurizio Sarri Lajmi u konfirmua nga klubi torinez.

Ky vendim vjen pas eliminimit nga Liga e Kampionëve në raundin 16 nga francezët e Lyonit.

Juventusi nga ky moment është në kërkim të një trajneri të ri , ku ëndrra e tifozëve dhe stafit, dëshira e parë është Zinedine Zidane, i afruar edhe herë të tjera me stolin e Juvues. /21Media