Raportohet se Agnelli nuk është i kënaqur me Sarrin

Raportohet se Agnelli nuk është i kënaqur me Sarrin

Drejtuesit e Juventusit po shqyrtojnë mundësinë e rivendosjes së Massimiliano Allegri si trajner, raporton ‘Republica’.

Sipas gazetës italiane, administrata e ‘Zonjës së Vjetër’ është e pakënaqur me punën e trajnerit aktual, Maurizio Sarrit, dhe mbi të gjitha, presidenti Andrea Agnelli nuk është i kënaqur me ekspertin 61-vjeçar.

Sarri ka mbërritur në Juventus në korrik të vitit të kaluar nga Chelsea, me të cilin ka fituar Ligën Evropa.

Në atë pozicion, ai zëvendësoi Allegri, i cili më parë kishte qenë pesë herë kampion i Italisë, fitoi katër trofe në Kupë dhe dy herë e dërgoi Juventusin në finalen e Ligës së Kampionëve.

Juventus u mposht nga Verona 2:1 të shtunën, e cila i kushtoi me humbjen e pozitës së liderit në tabelë.