Kitaristi Eddie Clarke ka ndërruar jetë

Kitaristi Eddie Clarke ka ndërruar jetë

Clarke që quhej ndryshe “Fast Eddie” ka vdekur në mënyrë paqësore pas një lufte me pneumoninë. Ai ishte anëtari i fundit origjinal i grupit, shkruan rtv21.tv.

Grupi u formua në vitin 1975, dhe kanë prodhuar disa këngë të njohura si “Motorhead” dhe “Ace of Spades”.

Clarke ishte 67 vjeçar./21Media