Skuadra e Ballkanit ka ‘dështuar’ t’i gëzojë tifozët e tyre me titullin e parë në histori të klubit.

Ky ekip ishte shumë afër ta bënte këtë gjë, por një gol në minutën e 95-të në duelin e djeshëm ndaj Gjilanit, bëri që kjo ëndërr të merr fund, së paku për këtë vit.

Kështu, pas kësaj ndeshje, ka reaguar presidenti i këtij klubi, Arsim Kabashi i cili ka uruar Dritën për titullin e kampionit dhe ka shkruar se Ballkani edhe nëse nuk siguron Evropën këtë vit, do të fokusohet për ediconin e radhës që pritet të fillon pas një muaji.