Ministrja Haradinaj ftohet të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme

Ministrja Haradinaj ftohet të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme

Për çëshjten e liberalizimit të vizave sot diskutoi edhe Komisioni parlamentar i të Punëve të Jashtme.  Deputetët e këtij komisioni ftuan ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza-Haradinaj-Stublla që të raportojë për punën e bërë dhe pezullimin e disa prej vendimeve të ish-ministrit Konjufca për shërbimin e jashtëm. /21Media