Kameruni dhe Australia kanë ndarë pikët (1 – 1), në takimin e zhvilluar në Grupit B në Kupën e Konfederatave, i cili turne po mbahet në Rusi

Kameruni dhe Australia kanë ndarë pikët (1 – 1), në takimin e zhvilluar në Grupit B në Kupën e Konfederatave, i cili turne po mbahet në Rusi

Kameruni kaloi i pari në epërsi përmes Andrea Anguissa (45’), kurse për Australinë barazoi Mark Milligan (60’) nga pika e bardhë.

Gjatë gjithë takimit epërsi më të madhe ka pasur Kameruni, por që nuk kanë arritur t’i shfrytëzojnë tre raste të mira shënimi.

Në kuadër të këtij grupi, sonte nga ora 20:00 takohen Gjermani – Kili, të cilat e kryesojnë grupin me nga tre pikë, ndërsa me nga një pikë janë Australia dhe Kameruni./21Media