Më 19 tetor Barcelona do të përballet me Eibar

Më 19 tetor Barcelona do të përballet me Eibar

Pasi që sulmuesi Luis Suarez është afër përfundimit të karrierës, Barcelona është duke kërkuar një qendër sulmues më të ri në moshë.

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona dëshiron ta transferojë Kylian Mbappe ose Harry Kane, në verën e ardhshme.

Në listën e klubit katalan janë edhe Roberto Firminon i Liverpoolit, Lautaro Martinez i Interit dhe Marcus Rashford i Manchester United.

Ndeshjen e radhës Barcelona e ka kundër Eibar, më 19 tetor. Ndërsa më 26 tetor do të luajë kundër Real Madridit, në Camp Nou./21Media