Trajneri spanjoll po drejton klubin kinez të Dalian Yifang

Trajneri spanjoll po drejton klubin kinez të Dalian Yifang

Rafa Benitez mund të rikthehet së shpejti në Premier League, pasi është shënjestruar nga Arsenali dhe West Hami për stolat respektivë.

Trajneri spanjoll po drejton klubin kinez të Dalian Yifang, ku u emërua 2 muaj më pare, dhe tani po tundohet nga ekipet angleze që e duan, por një lëvizje e tillë nuk do të jetë e lehtë.

Mësohet se Benitez ka një klauzolë të kripur largimi nga Dalian prej 20 milionë paundësh, që vështirë se Arsenali dhe West Hami janë gati ta paguajnë për të afruar trajnerin që dëshirojnë, ndaj po shikojnë për alternative të tjera.