Vogëlushen vështirë se do ta njihni

Vogëlushen vështirë se do ta njihni

Seriali turk “Kara Sevda” cilësohet një prej më të ndjekurve jo vetëm në Turqi, por edhe në vende të ndryshme të botës.

Ai u shfaq edhe për publikun shqiptar përmes RTV21.

Shumicën e aktorëve të këtij seriali rastin t’i shihni edhe në seriale tjera, por atë të cilën e keni parë për herë të parë ishte voglushja në rolin e bijës së “Nihanit” dhe “Kemajlit”, “Denizi”.

Aktorja, e cila i dha jetë këtij roli quhet Arven Beren, ku vetëm katër muajshe ka arritur të fitojë famë dhe të pëlqehet nga të tjerët.

“Denizin” mund ta gjeni edhe në rrjetin social Instagram, pasi që prindërit e saj kanë hapur një llogari me emrin e Arven Beren, ku vazhdimisht postojnë fotografi e video të saj.

Edhe pse nuk ka kohë të madhe që seriali ka përfunduar, aktorja ka ndryshuar shumë, ajo tani është rritur dhe vështirë se do ta njohin shikuesit e serialit.

Vogëlushja ka lindur më 16 maj në vitin 2016. /21Media