Alvinit i kushtoi humbja nga ukrainasi në sekondën e fundit

Alvinit i kushtoi humbja nga ukrainasi në sekondën e fundit

Karateisti Alvin Karaqi sot e mbylli me fitore garimin në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”.

Garuesi nga Kosova mposhti medalistin e bronztë të Evropës, malazezin, Nikola Maloviq.

Pavarësisht fitores, humbja në sekondën e fundit nga ukrainasi, Valerii Chobotov, nënkampion bote, në luftën e dytë, ia mohoi kalimin në gjysmëfinale garuesit tonë.

Me dy humbje dhe një fitore, Karaqi përfundoi i treti në grupin B të kategorisë -84 kg./21Media