Komedia prezanton Shqipërinë e shekullit XX

Komedia prezanton Shqipërinë e shekullit XX

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, nesër mbrëma me 21 shkurt, do të shfaqet premiera e parë e vitit 2019.

Shfaqja “Karnavalet e Korçës” është bërë me regji të tiranasit Altin Basha.

Në një konferencë për media drejtuesit e teatrit si dhe vet regjisori u shprehën të bindur që inskenimi kësaj shfaqjeje është mënyra më e mirë për ta filluar një vit të ri teatror./21Media