“Karton i verdhë”, Morata bën shaka pas incidentit të sigurimit në ndeshje Spanjë-Francë

Alvaro Morata u godit aksidentalisht në këmbën e djathtë nga një roje sigurie pas fitores së Spanjës ndaj Francës, por objektivi i Milanit thotë se ndihet mirë këtë mëngjes dhe bën shaka se sigurimi e meritonte një “karton të verdhë”.

Spanja e Moratas u kualifikua për në finalen e Euro 2024 të martën pasi mposhti Francën 2:1, por pati një frikë për kapitenin e La Rojas, i cili u godit aksidentalisht nga një roje sigurie që po përpiqej të ndalonte një person që kishte hyrë në fushë.

Morata foli shkurtimisht për “Marca” mëngjesin e së mërkurës, duke këmbëngulur se ndihet mirë.

Morata gjithashtu bëri shaka për incidentin, duke thënë se roja i sigurisë meritonte një karton të verdhë.

Morata është shfaqur si objektivi kryesor i Milanit për sulmin këtë verë dhe sipas “Gazzettas”, kuqezinjtë janë gati të paguajnë klauzolën e tij prej 13 milionë eurosh dhe të ofrojnë një kontratë katër milionë euro në vit deri në vitin 2027.

Alvaro Morata missing the Euros final because he got two-footed by a steward would be the most Alvaro Morata thing ever pic.twitter.com/RwMeBsrBT0

— Paddy Power (@paddypower) July 9, 2024

🔴 Morata tranquiliza tras la ‘entrada’ de un miembro de seguridad de la selección española al término del España-Francia #EURO2024

📹 @JLAllegue92 pic.twitter.com/2R5ffdUnEg

— MARCA (@marca) July 10, 2024

Back to top button