Kaztro Zizo kujton nënën e tij

Kaztro Zizo kujton nënën e tij

Për kantautorin Kastro Zizo dita e sotme sjellë një nga kujtimet më të hidhura për nënën e tij.

Kastro përmes një statusi në facebook  ka kujtuar këtë ditë duke e quajtur atë si “pranverën e tij të humbur”.

“Dikur ne mars dashuroja boten, beja plane se si mund te puthja çdo peme, zog, lule qe me rrethonte…shijoja cdo rreze te “plakur” Diell dhe ngrija para bukurise se tij. Sot, sot e mallkoj kete muaj qe para nje viti me mori te bukuren time! Me shpirt te coptuar prehu ne paqe Mam…te kujtojme çdo dite e nate pranvera jone e humbur…,”-ka shkruar ai në Facebook./21Media

shkrim