Kate Middleton dhe Princ William  me tre fëmijët e tyre ishin në qendër të vëmendjes gjatë daljes së përbashkët në Londër të martën.

Gjatë një vizite në London Bridge JobCentre, çifti bisedoi me punëdhënësit të cilët po ndihmojnë njerëzit të gjejnë punë mes pandemisë së virusit koronavirus.

Ata folën me Lloyd Graham – menaxheri i angazhimit të komunitetit për kompaninë e ndërtimit Keltbray , përcjell portali rtv21.tv

“Fëmijët, veçanërisht Louis do të donin të vinin për të parë gërmuesit, ata i duan atë,” tha William për djalin e tyre 2-vjeçar.
Kate më pas shtoi: “Mos harroni Charlotte! Edhe ajo do ta donte shumë. ”

Ata gjithashtu biseduan me Sandra McNamera, një partner biznesi HR në Leyland, i cili i tha çiftit se firma DIY ka qenë duke rekrutuar me sukses gjatë bllokimit.

William bëri shaka, “Në kushtet e DIY, burrat mendojnë se mund të bëjnë gjithçka kur bëhet fjalë për DIY. Mendoj se kjo është arsyeja pse gjithçka prishet ”.

Princesha Charlotte, 5, dhe Princi Louis ndajnë dashurinë e tyre për automjetet e mëdha dhe të zhurmshme.

Familja pesë anëtarëshe ka qenë e zënë me disa projekte. Princesha Charlotte ndihmoi të gatuante disa makarona në kuzhinë me mamanë Kate dhe më pas ua dorëzoi fqinjëve të moshuar. Dhe Louis krijoi vepra arti shumëngjyrëshe për pikturimin e gishtave për nder të punëtorëve të NHS në frontet kundër virusit./21Media