Gjashtë persona të tjerë mbetën të lënduar

Gjashtë persona të tjerë mbetën të lënduar

Ka vdekur edhe personi i katërt nga aksidnenti i cili ndodhi dje në fshatin Mramor të Prishtinës.

Policia ka njoftuar se viktima e katërt ka vdekur mbrëmë në QKUK.

“Si pasoj e aksidentit në vendin e ngjarjes jetë ka ndërruar njëri vozitës mashkull dhe një pasagjere femër K/Shqiptare, ndërsa dy pasagjerët, një mashkull dhe një femër K/Shqiptar, kanë ndërruar jetë në QKUK”, thuhet në raportin e policisë.

Policia gjithashtu ka njoftuar se si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë marrë gjashtë persona të tjerë të përfshirë në aksident, katër prej tyre shtetas truq dhe dy të tjerë shqiptarë.

Në këtë aksident është përfshirë edhe Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç e cila ka marrë lëndime trupore por, është jashtë rrezikut për jetë./21Media