Sot është mbajtur finalja e Play-offit në basketboll në palestrën sportive “Adem Jashari “ në Klinë Ekipet që kanë qenë pjesë e kësaj gare janë KB Dardanet dhe  KB Borea e Pejës.

Nga liga e dytë Dardanet e Klinës kaluan në ligën e parë dhe ata sot morën titullin e kampionit

Ndeshja ka përfundiar me rezultatin final 105 me 65 për Dardanet e Klinës

I pranishëm për të ndarë shpërblimin  ishte edhe kryetari i komunës së Klinës, Zenun Elezaj./21Media