Kim Kardashian tronditi fansat duke njoftuar se shfaqja ikonike e familjes së saj po mbaron pas 14 vitesh në transmetim.

Vazhdimi me Kardashians, i cili ndihmoi në krijimin e emrave të familjes së Kim, motrave të saj Kourtney, Khloe, Kylie dhe Kendall duke filluar karrierën e tyre në biznesin e modës dhe bukurisë, do të transmetojë sezonin e fundit në fillim të vitit të ardhshëm.

Nuk kishte arsye për vendimin por E! tha në një deklaratë se respekton vendimin e familjes për të jetuar jetën e tyre larg kamerave  ’Vitet e fundit shumë pjeswtarw, së fundmi Kourtney, kanë hezituar të filmojnë shfaqjen. Kim gjithashtu ka duruar një vit të trazuar me betejën e shëndetit mendor të burrit të saj Kanye West dhe drejtimin e diskutueshëm presidencial duke vënë një presion të paparë në martesën e saj, përcjell portali rtv21.tv

Gjatë gjithë viteve shfaqja kronikoi ngjarjet kryesore në jetën personale dhe profesionale të familjes, duke përfshirë martesat e Kim Kardashian me Kris Humphries dhe West, një grabitje të armatosur në Paris, prishjen e martesës së Khloe Kardashian me basketbollistin Lamar Odom dhe ndryshuimi i gjinisw  i patriarkut të familjes Bruce Jenner në Caitlyn Jenner.

Në një mesazh në Instagram të postuar të Martën, Kim, 39 vjeç, shkruajti: ‘Për fansat tanë të mahnitshëm – ne kemi marrë vendimin e vështirë si familje për t’i thënë lamtumirë Keeping Up with the Kardashians.

“Pas asaj që do të jenë 14 vjet, 20 sezone, qindra episode dhe shfaqje të shumta spin-off, ne jemi jashtëzakonisht mirënjohës për të gjithë ju që na keni parë për të gjitha këto vite – përmes kohërave të mira, kohërave të këqija, lumturinë, lotët dhe marrëdhëniet e shumta me fëmijë. Ne do të çmojmë gjithnjë kujtimet e mrekullueshme dhe njerëzit e panumërt që kemi takuar gjatë rrugës. Faleminderit për mijëra individë dhe biznese që kanë qenë pjesë e kësaj përvoje,” shkroi ajo.

Kim shtoi: “Më e rëndësishmja, një falënderim shumë i veçantë për Ryan Seacrest për besimin në ne, E! për të qenë partneri ynë, dhe ekipi ynë i prodhimit në Bunim / Murray, i cili ka kaluar orë të panumërta duke dokumentuar jetën tonë. Sezoni ynë i fundit do të transmetohet në fillim të vitit të ardhshëm në vitin 2021. Pa u mbajtur me The Kardashians, nuk do të isha këtu ku jam sot. Unë jam shumë mirënjohës për të gjithë që kanë më kanë shikuar dhe mbështetur mua dhe familjen time këto 14 vjet. Kjo shfaqje na bëri atë që jemi dhe unë do të jem gjithnjë në borxh ndaj gjithsecilit që luajti një rol në formimin e karrierës sonë dhe ndryshimin e jetës tonë përgjithmonë. Me dashuri dhe mirënjohje, Kim. “./21Media