Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi sot ka arritur në çerekfinale të Mastersit, i cili po mbahet në Doha të Katarit. Kelmendi (-52 kg) ka mundur xhudisten polake, Agata Perenc.

Ndërsa, xhudistja tjetër, Distria Krasniqi (-48 kg) është kualifikuar në gjysmëfinale.

Ndërkaq, Nora Gjakova ka shënuar një fitore dhe po e pret lufta në çerekfinale./21Media