Chris Martinndez po ngjallë spekulime se ai është gati t’i propozojë të dashurës, Dakota Johnson, teksa bleu për aktoren një unazë fejese.

43 vjeçari dhe ylli “Fifty Shades Of Grey”, 30 vjeç, kanë takime dhe ndarje që nga viti 2018.

“The Sun” raporton se çifti është ‘jashtëzakonisht afër’, ndërsa ishin në izolim së bashku në Los Angeles, ata kanë forcuar lidhjen e tyre, transmeton rtv21.tv.

Thuhet gjithashtu se ish-gruaja e Chris, Gywneth Paltrow, me të cilën ka vajzën Apple, 16 vjeç dhe djalin Moisiu, 14 vjeç, është shumë ‘mbështetëse’.

Dakota dhe Chris kanë shijuar një romancë që nga lidhja në fund të vitit 2017, përpara se të konfirmonin bashkimin e tyre në vitin 2018.

Ata u raportuan se i kishin dhënë fund marrëdhënies së tyre në qershor 2019, por dukej se kishte qenë vetëm një hidhërim i vogël, pasi ata ishin parë së bashku përsëri në korrik të atij viti./21Media