Kendall Jenner ka qenë gjithmonë anëtarja më e qetë e grupit Kardashian. Jenner, duke mos lejuar kurrë që fansat të dinë se çfarë mendon apo çfarë i pëlqen ndërsa vazhdon me “Keeping Up With The Kardashians”. Por kjo ndryshoi pasi që supermodelja dha një turne në shtëpinë e saj të re për “Architectural Digest”.

Fansat e saj mësuan se vajza 23-vjeçare ka një supershtëpi me një vaskë ari, transmeton rtv21.tv.

Vajza dukej elegante ndërsa tregonte fansave të saj rezidencën ‘paqësore’ pan-Mesdhetare.

Sa i përket vaskës së saj, është vetëm një qëndrim masiv, ka një formë të gjatë ovale dhe shkëlqen shumë. “Unë bëj dush të paktën tre herë në javë,” tha ajo.

E gjithë dhoma është e zbukuruar dhe interesante.

Ekziston edhe një dhomë me avull dhe Kendall shprehet se ajo punoi më shumë në këtë dhomë sepse tavani ishte ngritur.

Ylli gjithashtu shpenzoi shumë para në shtëpi për një skulpturë shumëngjyrësh të krijuar nga artisti me famë botërore James Turrell. Pjesë të ngjashme nga seria e artistit të mirënjohur të Kalifornisë, vlerësohen me një çmim prej 500 deri në 750 mijë dollarë.

Oborri gjithashtu ofron hapësirë për t’u argëtuar. Jashtë është një kopsht i harlisur që rrethon një pishinë dhe vaskë të nxehtë me skajet elegante të pllakave.

Gjithashtu në dhomën e gjumit të saj është një palë panele dyer piktura italiane të shekullit të 18-të, për të cilat Kendall ka një vend sentimental./21Media