Sukseset s'kanë të ndalur për Dua Lipën

Sukseset s’kanë të ndalur për Dua Lipën

Revista e njohur “Time” këngën e Dua Lipës e ka  rënditur në mesin e më të mirave për vitin 2019.

Bëhet fjalë për këngen “Don’t Start Now” e cila është rënditur në vendin e 5 të kësaj liste.

Këtu janë këngët më të mira të vitit 2019 nga “Time”.

10. “Crowded Table,” The Highwomen

9. “Simmer,” Mahalia ft. Burna Boy

8. “So Hot You’re Hurting My Feelings,” Caroline Polachek

7. “Too Much,” Carly Rae Jepsen

6. “Crime Pays,” Freddie Gibbs & Madlib

5. “Don’t Start Now,” Dua Lipa

4. “Juice,” Lizzo

3. “Welcome to the Party,” Pop Smoke

2. “Con Altura,” Rosalía x J Balvin

1. “Old Town Road,” Lil Nas X

Kujtojmë se, Dua Lipa këtë vit në eventin më të rëndësishëm në industrinë e muzikës “Grammy Awards”, ka fituar dy çmime: “Artistja më e mirë e re” si dhe “Kënga më e mirë dance”, me këngën “Electricity”.

“Don’t Start Now” e publikuar në fillim të muajit nëntor deri tani në Youtube numëron më shumë se 50 milionë klikime /21Media