Këngëtari i njohur kosovar Art Abazi ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ai me anë të një postimi në Instagram ka deklaruar se që nga dita e dielë është i shtrirë në shtëpi ku po merr trajtimin e nevojshëm.

Ai ka bërë të ditur se gjendja e tij është duke u përmirësuar.

Së fundmi këngëtari ka lutur për përdorim të maskave për të mbrojtur vetën dhe familjen./21Media