Arsyeja pse kjo grua bart këpucë-pëllumba

Arsyeja pse kjo grua bart këpucë-pëllumba

Perceptimet e bukurisë dallojnë shumë nëpër kontinente, dhe shpesh këto kontraste janë më të shprehura midis Perëndimit dhe Japonisë. Artikulli më i fundit viral që vjen nga ajo zonë, është tregimi i një gruaje me këpucë në formë pëllumbash, shkruan rtv21.tv

Arsyeja që qëndron pas këtij gjesti është shumë interesante. Këpucët janë të dizajnuara nga vet Kyoto Ohata, e cila e ka pasion të ushqejë pëllumbat çdo ditë, por ka vënë re se ata tremben kur shohin këmbët e njërëzve që po ecin mes tyre, andaj për të mos i frikësuar ata ajo ka vendosur të dizajnojë këpucë që do të dukeshin fiks si pëllumba./21Media