Përdhunohet gruaja në Manhattan

Përdhunohet gruaja në Manhattan

Një grua u përdhunua në rrugët e Midtown Manhattan pasi ajo i kërkoi një të huaji ndihmë për udhëzime kur ajo humbi në metro.

Viktima, 31, kishte qenë duke shkuar në shtëpinë e një shoku të dielën rreth orës 1 të mëngjesit, kur ajo humbi rrugën dhe u largua nga metro në Rrugën 51 afër Broadway.

Policia tha që gruaja më pas kërkoi ndihmë nga shumë njerëz për udhëzime para se një burrë i paidentifikuar ta kapte për krahu dhe ta çonte drejt Avenue 8-të, transmeton rtv21.tv.

Ajo tregoi se si e kishte detyruar atë të zbriste nga disa shkallë për në rrugën 51, aty e futi me dhunë në bodrumin e një ndërtese, ku ajo ishte përdhunuar.

Viktima pësoi lëndime në krahun e saj të djathtë, shpinë dhe këmbën e djathtë dhe u dërgua menjëherë në spital, thanë zyrtarët./21Media