Aktori i njohur turk, Kivanc Tatlitug  prej dekadash është pjesë e showbizit, duke filluar karrierën e tij si model. Më vonë ai u bë një prej fytyrave më të dashura të ekranit falë talentit të tij në aktrim.

Me rolin e  “Mehmetit” në serialin “Gymysh” i cili u transmetua edhe në RTV 21, aktori u bë i famshëm jo vetëm në Turqi, por edhe jashtë saj. Veç profesionalizmit ai u komentua shumë edhe për pamjen e jashtme, shkruan rtv21.tv

Nga koha kur Kivançi luajti rolin e “Mehmetit” nuk ka pësuar shumë ndyrshime në pamje, dhe ende vazhdon të jetë njëra prej fytyrave më të komentuara në Turqi.

Më poshtë i gjeni disa fotografi të aktorit 37-vjeçar.

Kivanci në vitin 2016 është martuar me Basar Dizer ./21media