Pamje nga martesa e Albin Kurtit

Pamje nga martesa e Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pesë vjet që është martuar me norvegjezen Rita K. Augestad-Knudsen. Albini dhe Rita janë martuar në vitin 2014.

Në martesën e tyre, çifti është veshur thjesht. Nga disa imazhe të publikuara në internet shihet se Kurti në ditën e lumtur të tij ka pasur të veshur kostum ngjyrë të zezë dhe këmishë të bardhë.

Ndërsa, Rita ka pasur të veshur një fustan të shkurtë, ngjyrë të bardhë, e mbështjellur me shall, derisa flokët i ka pasur të rregulluara mjaft thjesht, shkruan rtv21.tv

Kurti dhe bukuroshja norvegjeze, Rita nga martesa e tyre së bashku kanë një vajzë të quajtur Lea.

Ndryshe, bashkëshortja e Albin Kurtit, Rita K. Augestad-Knudsen, ditën e zgjedhjeve e shoqëroi Kurtin së bashku me vajzën e tyre./21Media

Pamje nga martesa e Albin Kurtit