Kombëtarja e Kosovës ka fituar me rezultat 4-0 ndaj Lituanisë në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Golat në këtë ndeshje për Kosovan i shënuar: Arbër Zeneli, Vedat Muriqi dhe Besar Halimi.

Goli i Vedat Muriqit nuk kaloi pa u përshëndetur nga klubi i tij, Lazio, të cilët shpërndarë postimin e Federatës së Futbollit të Kosovës, duke duartrokitur këtë gol.