Priu Adrian Bujupi

Priu Adrian Bujupi

Mbrëmë u mbajt edicioni i 13-të i spektaklit “Zhurma Video Music Awards”, në Sheshin 21. Nikoqire e spektaklit ishte këngëtarja dhe moderatorja Big Mama, shkruan rtv21.tv

Triumfuesi i cili rrëmbeu më së shumti çmime e po ashtu edhe atë kryesor ishte Adrian Bujupi. Ndërkohë që çmime fituan edhe Ledri Vula, Capital T, Mihrije Braha e të tjerë.

Fituesit sipas kategorive:
Best BALADA
Mihrije Braha – Si cigaren e fundit më fike

Best INTERPRET
Gena – Ma dhe dashnine

Best FOLK
Shkurte Gashi – Do të mbijetoj

Çmimi POPULLORE
Hysni Klinaku – Ku është lumturia

Best COUPLE
Zana Zhaveli & Neki Emra

Çmimi i TELEVIZIONIT – F
Gresa Behluli – I jemi

Çmimi i TELEVIZIONIT – M
Dosti – Baby cka u bo

Best ROCK
Naser Berisha – Engjujt

Best POP – DANCE
Dalool ft. Ardian Bujupi – Te du krejt
Best RnB
Fjolla Morina – Vet ke met

Best HIP HOP
Duda ft. Noizy – That fire

Best FEMALE
Morena Taraku – Inat

Best MALE
Ardian Bujupi – Te du krejt

Best COLLAB
Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo

Çmimi i NDERIT
Haki Misini MAK

Çmimi INTERNETIT
Mixey ft Capital T – Hatixhe

Best SONG 2017
Ledri Vula ft. Young Zerka – Nona

Best VIDEO 2017
Ardian Bujupi ft. Capital T – Andiamo /21Media