20 këngët që morën trofe

20 këngët që morën trofe

Sonte është mbajtur nata finale e edicionit të 20-të e festivalit të  “Këngës Magjike”.

Në këtë natë me çmime u shpërblyen 20 këngët të cilat arritën të kalonin në natën finale, pasi që u votuan një ditë më parë nga vetë artistët konkurrues.

Tri çmimet kryesore i takuan: Florit me këngën “Plas”, Aurela Gaçes dhe Eli Farës me këngën “Zemra Rratata”, si dhe Fifit me Mc Kreshën me këngën “Psikopatja jote”.

Rtv21.tv përmes fotografive ua sjellë të gjithë artistët që morën çmime në “Këngën Magjike 2018”.

Venera Lumani – Vokali më i mirë femëror

 

View this post on Instagram

 

Best Female Voice – Venera Lumani. #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Rebolt Klan – Grupi më i mirë

 

View this post on Instagram

 

Best Group – Rebolt Klan #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Klajdi Haruni- Çmimi i Tv Klan

 

View this post on Instagram

 

Cmimi I Tv Klan – Klajdi Haruni #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Wendi Mancaku- Artisti më i mirë i ri 

 

View this post on Instagram

 

Best New Artist – Wendi Mancaku #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Erik Lloshi- Çmimin “Çesk Zadeja”

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Çesk Zadeja – Erik Lloshi #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Rovena Dilo dhe Onat- Kënga Stil

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Kenga Stil – Rovena Dilo ft Onat #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Flori Nazifi dhe Inis Neziri- Dueti më i mirë

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best Duet – Flori Nazifi & Inis Neziri #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Fifi dhe Mc Kresha- Artisti më i mirë në Internet

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best Artist On Web – Fifi ft MC Kresha #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Manuel Moscati dhe Matteo Becucci- Euro Trend

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Euro Trend – Manuel Moscati & Matteo Becucci #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Kejsi Tola- çmimi i produksionit “Jon Music”

 

View this post on Instagram

 

Cmimi i Produksionit Jon Music – Kejsi Tola #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Rozana Radi- çmimi i kritikës

 

View this post on Instagram

 

Cmimi i Kritikes – Rozana Radi #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Mentor Haziri- Zëri më i mirë mashkullor

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best Male Voice – Mentor Haziri #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Ardit Cuni dhe Daniela Toci- çmimi i RTV21

 

View this post on Instagram

 

Cmimi i RTV21 – Ardit Cuni & Daniela Toci #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama- Magjia e parë

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Magjia E Pare – Olsi Byluku & Lorenc Hasrama #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Krusita- Best to Invest

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best To Invest – Krusita #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Artiola Toska dhe Bruno- Etno Trend

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Etno Trend – Artiola Toska & Bruno

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Ronela Hajati- Performanca më e mirë

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best Performance – Ronela Hajati #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Era Rusi- çmimi i interpretimit

 

View this post on Instagram

 

Cmimi i Interpretimit – Era Rusi #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Flori- Balada më e mirë

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Best Balade – Flori Mumajesi #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Aurela Gaçe dhe Eli Fara- Kënga Hit

 

View this post on Instagram

 

Cmimi Kenga Hit – Aurela Gace & Eli Fara #KengaMagjike20vjetori #KengaMagjike2018 #natafinale

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial) on

Përveç çmimeve që ndahen çdo vit në këtë festival pati edhe surpriza të këndshme për publikun. Në natën e dytë gjysmëfinale moderatori, Ardit Gjebrea bashkoi një familje që nuk ishte parë që 7 vjet, shkruan rtv21.tv

Në natën finale pasi që ishte edhe edicioni i 20-të i këtij festivali, Arditi mblodhi të gjithë bashkë-prezantuesit e “Këngës Magjike” ndër vite, ndërsa vetë Arditi erdhi edhe me një performancë duke ia dedikuar nënës së tij.

Në “Këngën Magjike 2018” performuan edhe Saimir Pirgu dhe Pirro Çako.

Festivali u transmetua drejtpërsëdrejti edhe këtë vit në Radiotelevizionin 21./21Media