Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot në një konferencë për media ka bërë të ditur se faza e dytë e lehtësimit të masave do të vazhdojë.

Nga e hëna pra me 18 maj kemi paralajmëruar se do të kalojmë në fazën e dytë nga situata epidemiologjike, këto javët e fundit kemi parë se nga masat që kemi ndërmarrë, numrat e infektimeve kanë rënë ndjeshëm, por kemi parë se në javën e fundit kemi pasur ngritje të infektimeve”, ka thënë Kurti.

#Kurti: Hapja e fazës së dytë mund të vazhdojë më 18 maj

#Kurti: Hapja e fazës së dytë mund të vazhdojë më 18 maj

Gepostet von RTV21 am Freitag, 15. Mai 2020

Kurti gjithashtu ka bërë të ditur se cilat bizenese do të hapen nga 18 maji.

”Bizneset që do të hapen nga e hëna janë floktarët dhe sallonet e ondulimit, tregtarët me pakicë dhe tregu i gjelbër, gastronomia në variantin take-away,  transporti hekurudhor, transporti urban dhe ndërurban me leje të veçanta, hapja e galerive dhe muzeve”, ka thënë Kurti. /21Media

#Kurti tregon se cilat biznese do të hapen nga e hëna

#Kurti tregon se cilat biznese do të hapen nga e hëna

Gepostet von RTV21 am Freitag, 15. Mai 2020