Jeta duket aq e thjeshtë, veçanërisht pasi të kuptoni se disi i komplikoni disa nga gjërat më të thjeshta që bëni çdo ditë.

E tëra që duhet është pak imagjinatë dhe pak “jashtë kutisë” duke menduar për t’i shpëtuar telasheve.

Ju nuk keni nevojë të bëni një rrëmujë duke qëruar një vezë të zier me dorë pa ndonjë ndihmë; thjesht vendosni akull në ujë.

Më poshtë ju sjellim disa shembuj befasues që Bright Side i ka gjetur, të cilët tregojnë që mbase disa gjëra mund të jeni duke i bërë gabim gjatë gjithë kohës!/21Media

Për të qëruar mirë një portokall thjesht merrni një thikë, prisni pjesën e sipërme dhe të poshtme të portokallit, pastaj nga një e çarë vertikale qëroni portokallin me një rrëshqitje

Varja e rrobave krah për krah mund t’ju ndihmojë të kurseni vend

Mos i hudhni vetëm qeset tuaja ushqimore në karrocë kur dilni nga dyqani, disa karroca janë me sythe për t’ju ndihmuar lidhur me qeset

Dëshironi të shtypni një kanaçe? Mos e përplas kokën! Shtypni diagonalisht në kanaçe, përdredhni dhe shtypni poshtë