Konsumoni këto ushqime

Konsumoni këto ushqime

Keni vazhdimisht ndjenjën se jeni të fryrë? Nuk e dini si të shpëtoni prej tij? Ju mendoni se është më mirë të mos hani asgjë kur të shfaqet kjo ndjenjë e pakëndshme.

E keni gabim! Kalimi i vakteve mund të ngadalësojë tretjen. Është e rëndësishme që ju të hani ushqime që mund të lehtësojnë simptomat e fryrjes.

Këto ushqime ulin ndjeshmërinë e fryrjes:

Peshk- Do ta tretni me lehtësi peshkun dhe ai përmban proteina që lehtësojnë ndjenjën e fryrjes.

Selino- Është një nga diuretikët më të mirë natyrorë dhe sigurisht që do t’ju ndihmojë të hiqni qafe këtë problem.

Kungull-Kungulli është i pasur me fibra.

Spinaq-Është i pasur me Vitaminë B.

Majdanoz-Është i shkëlqyeshëm për shëndetin tuaj dhe do t’ju ndihmojë në lehtësimin e fryrjes. Është i pasur me vitaminë C dhe kalium.

Uthull molle-Mund të ndihmojë gjithashtu me tretjen, fryrjen dhe yndyrën.